SGK MEDULA EKRANINDA YAYINLANAN İTS SATIŞ BİLDİRİMİ JAVA APPLET UYGULAMASINA İLİŞKİN DUYURUSU HAKKINDA

SAĞLIK BAKANLIĞI İLAÇ VE ECZACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN SGK MEDULA EKRANINDA YAYINLANAN İTS SATIŞ BİLDİRİMİ JAVA APPLET UYGULAMASINA İLİŞKİN DUYURUSU HAKKINDA

 

.C Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında SGK tarafından yayımlanan Java Applet Uygulamasıyla ilgili açıklamanın Bakanlıkları İlaç Takip Sistemi ile birlikte yapılan bir çalışma olmadığına ilişkin aşağıdaki duyuru yayınlanmıştır.

Tüm meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

?Sosyal Güvenlik Kurumunun 16.09.2011 tarihli Genel Duyurular bölümünde yer alan;

??Sağlık Bakanlığı İlaç Takip Sistemine karekodlu ürün satış bildirim işlemini dilerseniz doğrudan yapabilmek için, 'Bilgi Güncelleme' ekranındaki 'İ.T.S. Satış Bildirimi Java Applet Uygulamasını Kullan' seçeneğini Evet olarak güncelleyebilirsiniz.
Uygulamanın çalışması için uygun Java Runtime bilgisayarınızda yüklü değilse, yukarıda anlatılan seçimi yaptıktan sonra, Karekod İşlemleri ekranındaki 'İ.T.S. Java Applet uygulamasını kullanmak için sisteminizde gerekli olan Java Runtime'ı yüklemek için tıklayınız.' bölümünden işlem yapınız.
İTS Satış Bildirim işlemini Java Applet uygulamasıyla yapabilmek için öncelikle Satış Bildirim ekranındaki 'Şifre İşlemleri' bölümünden Sağlık Bakanlığından temin etmiş olduğunuz GLN numarası ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.??

Şeklindeki açıklamasının Sağlık Bakanlığı İlaç Takip Sistemi ile birlikte yapılan bir çalışma olmadığı hususu önemle duyurulur.?

http://www.iegm.gov.tr/Default.aspx?sayfa=anasayfa&lang=tr-TR&newsId=669

157 23.09.2011