Medula Provizyon Sistemi'nden Reçete Tevzi Sistemi'ne Otomatik Reçete Aktarım Uygulaması hakkında..Birliğimize, eczacı odalarımızdan ve eczacılarımızdan gelen talepler doğrultusunda ?Meduladan Reçete Tevzi?ye Otomatik Reçete Aktarım Uygulaması? hazırlanmış ve kullanıma açılmıştır.

Medula Aktarılan Reçetede Çıkan Tevzi Aktarım Ekranı

C Grubu reçetelerinde Medula çıktısı ve Oda Onaylıdır çıktısı aranmakta olduğundan, eczacılarımızın aynı reçeteleri Medula ve Farmainbox yazılımlarına ayrı ayrı girmeleri gerekmekteydi. Birliğimiz tarafından hazırlanan otomatik aktarım modülü sayesinde Medulaya girilmiş reçeteler otomatik olarak Farmainboxa aktarılmaktadır. Önemli bir zaman tasarrufu sağlayan bu aktarımlar eczane otomasyonları vasıtasıyla da yapılabilmektedir.

*Eczane için Eczacı Odası tarafından tanımlanmış Reçete Tipleri
*Reçetelerin Tiplerinin Limitleri
*Reçete Tiplerinde sıraya ve üst limite göre eczanenin reçete karşılayabilme durumu gibi bilgiler ayrıntılı şekilde görüntülenmektedir. 

Reçete Tevzi Sıra ve Limit Bilgileri


Ayrıca C grubu reçeteleri için ?Aktarılan? ve ?Aktarılmayan? şeklinde ayrı ayrı sekmelerde de aktarılmış ve aktarılmamış reçeteler raporlanabilir, bu raporlar

*Hasta Bilgisi,
*Tarih Aralığı,
*Provizyon Numarası,
*E-reçete No,
*Reçete Tipi, kriterlerine göre ayrıntılı şekilde sorgulanabilmektedir. 

Tevzi Raporlama Ekranları


Eczane otomasyonları için hazırlanan Meduladan Reçete Tevzi? ye aktarım uygulaması şu anda sadece TEBEOS tarafından çalıştırılmakta olup, diğer eczane otomasyonlarının bu aktarım modülünden faydalanmaları için gerekli teknik altyapı birliğimiz tarafından hazırlanmıştır.


Bilgilerinize sunulur.

BATMAN ECZACI ODASI

Eki için tıklayınız.