İLANLAR
KAŞ VE KİRPİK ÜRÜNLERİ HAKKINDA...
KAŞ VE KİRPİK ÜRÜNLERİ HAKKINDA

T.C Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü resmi web adresinde yayımlanan 13.03.2012 tarihli, ?Kaş ve Kirpik Ürünleri Hakkında Duyuru? başlıklı aşağıda yer alan şekilde bir duyuru yayımlanarak vatandaşlarımız bu tarz ürünlere rağbet etmemeleri konusunda uyarılmıştır;

?Son zamanlarda bazı kaş ve kirpik ürünlerinin ?kirpik uzatıcı? iddiayla gerek internet ve gerekse satış noktaları üzerinden tüketicinin kullanımına sunulduğu tespit edilmiştir.
?Kirpik uzatma? vücudun fizyolojik fonksiyonlarına bariz etki gerektiren bir işlem olup ?kozmetik? tanım ve kapsamının dışındadır.
Bu türden ürünlerin etkinliğine ve güvenliğine ilişkin şimdiye kadar Bakanlığımıza sunulmuş ve ilgili Bilimsel Komisyon değerlendirmesinden geçmiş bilimsel literatür bulunmamaktadır. Ayrıca bu ürünlerin Bakanlığımızca düzenlenmiş herhangi bir izin/ onay/ sertifika vb. belgesi de yoktur.
Vatandaşlarımızın ?kirpik uzatma? amacıyla piyasaya arz edilen ürünlere rağbet etmemeleri ve bu konuya hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.
Gereği bilgilerinize sunulur.
BATMAN ECZACI ODASI 

Batman Eczacı Odası © 2016 Copyright Tüm Hakları Saklıdır.  Bu sitede yer alan sağlıkla ilgili bilgiler hekimlerin tavsiyeleri yerine kullanılamaz
Adres :  Bahçelievler Mahallesi 40. Cadde No:19 Batman - Türkiye
Telefon: 0 488 212 86 87 / 0488 213 80 19
Faks :0488 212 43 85  Email:  batmaneczaciodasi@hotmail.com