İLANLAR
Prim Borcu Kesintileri Hakkında...
Prim Borcu Kesintileri Hakkında

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 4/b?li (Bağ-Kur) Sigortalıların prime esas kazançlarının yükseltilmesi ve Sosyal Güvenlik Kurumunun geriye dönük incelemelerinin neticesiyle yanlarında çalıştırdıkları işçilerden daha düşük beyanda bulunan Bağ-Kur sigortalılarının primleri yükseltilmiş ve pek çok meslektaşımız da bu durumdan etkilenmiş, ilgili borçlar hesaplarından hiç haber verilmeden tek kalemde kesilmişti. 

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetimiz tarafından T. C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik ile 2 gün önce bir görüşme gerçekleştirilerek kesintilerin iptal edilmesi talebinde bulunulmuştur.

Yapılan görüşmeler neticesinde SGK Başkanlığı tarafından 2013-2014 Eylül ayları arasındaki prim yükseltme farklarının iptal edildiği ve  23 Mart 2015 Pazartesi'den itibaren bu kesintilerin geri ödeneceği bilgisi iletilmiştir.

Buna istinaden meslektaşlarımızın Pazartesi gününden itibaren bağlı oldukları Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine müracaat ederek, kesinti iadelerinin yapılacağı banka ve hesap bilgilerini iletmeleri gerekmekte olup, bildirim yapmayan meslektaşlarımızın kesinti iadeleri ise Ziraat Bankası aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

Bilgilerinize sunulur.

 
BATMAN ECZACI ODASI 

Batman Eczacı Odası © 2016 Copyright Tüm Hakları Saklıdır.  Bu sitede yer alan sağlıkla ilgili bilgiler hekimlerin tavsiyeleri yerine kullanılamaz
Adres :  Bahçelievler Mahallesi 40. Cadde No:19 Batman - Türkiye
Telefon: 0 488 212 86 87 / 0488 213 80 19
Faks :0488 212 43 85  Email:  batmaneczaciodasi@hotmail.com